2013. február 19., kedd

Szokatlan...

Miért menekülünk a szokatlan elől? Ha valami új, az már nem is lehet jó?
Szerintem mindenki szembesült már azzal a problémával, hogy nem mert belevágni valamibe, csak azért, mert még nem találkozott soha azzal a bizonyos szituációval. És? Mindig lennie kell elsőknek, hiszen anélkül meg sem tudnánk tapasztalni, hogy milyen a világ.
Nem kezdesz el beszélni, mert nem tudod milyen? Nem kezdesz el járni? Talán ezek rossz példák, hiszen kisgyermekkorunkban még nem annyira erős az ítélőképességünk, hogy eldöntsük, bele merjünk-e vágni valamibe, vagy sem.
Hozok másik példát: Nem ülsz kerékpárra, és nem tanulsz meg biciklizni, csak mert félsz, mert még soha nem próbáltad? És?
Merj belevágni mindenbe, ne félj, hiszen a félelem tönkreteszi az életed. Tapasztalatszerzés nélkül mit sem ér a világ. Unalmas, egyhangú. Élj úgy, hogy életed végén elmondhasd magadról, te igazán élvezted az életet.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése