2013. március 10., vasárnap

Anna Karenina (1997)

Mint ahogy azt említettem, úgy döntöttem, megnézem az 1997-es feldolgozást is az Anna Karenina könyvhöz.
Merőben másabb volt, mint a 2012-es, amit annyira elítéltem, és annyira "rossznak" tartottam, mind színészi játékban, mind rendezésben.
Sophie Marceau szinte tökéletesen alakította Annát, sokkal jobban látszódott rajta az az évődés, az a szerelem, az a vágy, az a nő, akit Lev Tolsztoj tárt elénk.
Noha ez sem haladta meg a két órát, mégis elmondott, bemutatott mindent, amit a könyv, és amit a 2012-es verziónak kellett volna.
Nem egy kis csitrit láttam, hanem egy igazi nőt, aki a szerelemre vágyik.
A Vronszkijt alakító Sean Bean is jól végezte a munkáját, kifejezetten tetszett a lóversenyes és az azt követő jelenet, amiben ő játszotta a főszerepet.
Levin is pont úgy jelent meg, ahogy kellett, noha Kitty nem az a kislány volt, akinek elképzeltem, de ez sem rontott semmit a film jelentőségén, és a filmélményen.
Láthattuk, hogy érezte magát Vronszkij Anna halála után, hogy rohant a testéhez, mennyire szomorú volt, mennyire magába zuhant.. ezt én nagyon hiányoltam a legutóbbi filmből..
Egyszóval: tetszett.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése